1η ΔΙΕΘΝΙΚΗ ΣΥΝΑΝΤΗΣΗ ΤΟΥ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΟΣ ERASMUS+ SPORT "WATER SKYBALL IN EUROPE 2", ΣΤΗΝ ΠΟΛΗ HEINSBERG ΤΗΣ ΓΕΡΜΑΝΙΑΣ

1η Διεθνική Συνάντηση του προγράμματος Erasmus+ Sport  "Water Skyball in Europe 2", στην πόλη Heinsberg της Γερμανίας

Κοινωνικές δράσεις

Το Εργαστήριο Προσαρμοσμένης Κινητικής Δραστηριότητας/Αναπτυξιακών & Κινητικών Διαταραχών, της Σχολή Επιστήμης Φυσικής Αγωγής και Αθλητισμού, του Εθνικού και Καποδιστριακού Πανεπιστημίου Αθηνών, συμμετείχε ως εταίρος στην 1η Διεθνική Συνάντηση του προγράμματος Erasmus+ Sport  "Water Skyball in Europe 2",  που πραγματοποιήθηκε στην πόλη Heinsberg της Γερμανίας.
Το Water Skyball in Europe 2 στοχεύει:

• στην προώθηση του νέου αθλήματος Water Skyball που δημιουργήθηκε το 2013 στην Ουγγαρία  και
  • στη διοργάνωση αθλητικών εκδηλώσεων με σκοπό την παρακίνηση ατόμων να συμμετέχουν σε παιχνίδια Water Skyball  και να  αθληθούν.

Το Water Skyball in Europe 2 υλοποιείται με τη συγχρηματοδότηση του Προγράμματος Erasmus+ της Ευρωπαϊκής Ένωσης.

Μπορείτε να μάθετε περισσότερα για το Water Skyball στη σελίδα